Uncategorized

Jakie kask na motocykl turystyczny wybrać?

Jaki kask na motocykl turystyczny wybrać?

Turystyka motocyklowa to z pewnością niesamowite wrażenia i niezapomniane przygody. Aby jednak mieć wspaniałe wspomnienia z takich wyjazdów, konieczne jest zaopatrzenie się w komfortowe wyposażenie, a szczególnie kask. Jaki kask na motocykl turystyczny wybrać? Dowiesz się z naszego artykułu. 

Kask turystyczny – jaki będzie odpowiedni?

Turystyka motocyklowa wymaga często spędzenia wielu godzin w pełnym i bezpiecznym ubraniu przeznaczonym dla motocyklisty. Dlatego wybierając wyposażenie należy kierować się zarówno bezpieczeństwem, jak i komfortem. Najlepiej postawić na kask integralny lub szczękowy. Pierwszy z nich charakteryzuje się całościową obudową, uważany jest za jeden z najmocniejszych i najbezpieczniejszych kasków. Dodatkowo są komfortowe w noszeniu. Kask szczękowy łączy w sobie cechy kasku integralnego, dodatkowo posiada odchylaną szczękę, dzięki czemu możliwe jest komfortowe spożywanie posiłków, picie i rozmawianie z innymi.

Dodatkowe wyposażenie kasków turystycznych

Podczas wielogodzinnej wycieczki, ważne jest aby kask posiadał odpowiednią wentylację i wypinaną wyściółkę, gdyż często konieczne może okazać się pranie wewnętrznej części kasku. Dodatkowo przydatna może okazać się blenda przeciwsłoneczna, gdyż jazda pod słońce, może okazać się wyjątkowo niebezpieczna i niekomfortowa. W sprzedaży istnieje wiele różnorodnych kasków turystycznych, wykonanych z wielu materiałów. Różnią się one również ceną, jednak warto wybierać w pełni komfortowe i bezpieczne modele. 

Możliwość komentowania Jakie kask na motocykl turystyczny wybrać? została wyłączona