Uncategorized

Wybór lakieru – istota kolorystyki w sprayu

Wybierając odpowiedni kolor, powinieneś również wziąć pod uwagę kolor wykończenia i elementów wnętrza Twojego samochodu. Jeśli masz czarny samochód z czarnymi wykończeniami, czarny kolor sprawdzi się najlepiej. Jeśli chcesz dopasować kolor samochodu lub wykończenia, możesz wybrać kolor, który działa dobrze z kolorystyką samochodu.

Malowanie elementów lakierem w spray’u

Jeśli masz srebrne wykończenia, możesz wybrać kolor, który uzupełnia srebro. Jeśli masz niebieski samochód, możesz wybrać niebieski kolor, który uzupełnia twój samochód.

Wybierając kolor, powinieneś wziąć pod uwagę wnętrze i elementy wykończeniowe swojego samochodu. Na przykład, jeśli Twój samochód ma czarne wykończenia, powinieneś wybrać kolor, który uzupełnia wykończenia, ale nie jest taki sam jak wykończenia. Podobnie, jeśli Twój samochód ma niebieską bazę, powinieneś wybrać kolor, który uzupełnia niebieski, ale nie jest taki sam jak kolor niebieski.

Taki lakier w spray’u można spokojnie kupić w sklepie dlalakierni, gdzie znajdziecie więcej ciekawych i praktycznych produktów lakierniczych.

Wybór odpowiedniego produktu

  • Postępuj dokładnie według instrukcji na puszce farby w sprayu.
  • Zawsze przed rozpoczęciem pracy oczyść powierzchnię wodą i suchą szmatką.
  • Jeśli Twój lakier nie jest suchy przed nałożeniem kolejnych warstw farby i lakieru bezbarwnego, nie będą się one dobrze trzymać.
  • Unikaj malowania samochodu w wietrzny dzień lub gdy słońce jest bardzo gorące.
  • Chroń powierzchnię swojego samochodu z acar cover, gdy samochód nie jest w użyciu.