Pielęgnacja aut

Autokosmetyka – ta sprawdzona

Autokosmetyka polega na gruntownym umyciu karoserii, kół, felg i nadkoli, a następnie zabezpieczeniu tych elementów auta przed negatywnymi skutkami czynników atmosferycznych. Odpowiednie dbanie o samochód wewnątrz i zewnątrz nie musi zajmować dużo czasu, wystarczy podejść do tej kwestii kompleksowo i skupić się na podstawowych sprawach. Czyszczenie karoserii jest także łatwiejsze dzięki zastosowaniu odpowiednich środków chemicznych.

Autokosmetyka – mycie samochodu

Na początek należy zaopatrzyć się w odpowiedni szampon do mycia samochodu, który pomoże w dokładnym oczyszczeniu karoserii auta i jednocześnie nie zniszczy karoserii. Warto wybierać szampony, które mają zerowe pH.

Na wyposażeniu każdego pasjonata autokosmetyki powinna znaleźć się glinka do samochodu, pozwala ona na dokładne oczyszczenie lakieru ze smoły, a nawet żywicy. Należy pamiętać, aby nie używać zbyt długo jednej glinki, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia lakieru.

Do czyszczenia najlepiej używać miękkich rękawic z mikrofibry, aby nie spowodować zarysowań. Należy także dokładnie wykonać autokosmetykę wnętrza samochodu, odkurzyć i wyprać dywaniki oraz tapicerkę.

Autokosmetyka – zabezpieczenie karoserii

Kolejnym etapem autokosmetyki https://autokosmetyk.com jest odpowiednie zabezpieczenie karoserii samochodu, w tym celu trzeba dokładnie ją wypolerować przy użyciu pasty polerskiej. Można jej używać z zastosowaniem mikro włókna lub przy użyciu padu polerskiego. Po dokładnym wykonaniu polerowania można zabezpieczyć lakier woskiem. Autokosmetyka z zastosowaniem wosku w końcowym etapie sprawia, że żadne zanieczyszczenia nie będą się przyczepiać do karoserii.

Regularnie stosowana autokosmetyka sprawia, że samochód dużo łatwiej jest utrzymać w czystości. Dodatkowa powłoka na karoserii chroni lakier przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także przed innymi negatywnymi skutkami zmiennych warunków atmosferycznych.