Pielęgnacja aut

Polerowanie samochodu na własną rękę czy w auto detailingu

Lśniący czysty samochód bez najmniejszych rys na lakierze to marzenie bardzo wielu kierowców, którzy swoje auto darzą prawdziwą miłością. Aby osiągnąć taki efekt trzeba odrobinę się wysilić, lub auto oddać w ręce profesjonalistów od tak zwanego auto detailingu. Poniżej opis tych dwóch opcji z plusami oraz minusami każdego z rozwiązań.

Polerowanie samochodu na własną rękę

Pierwsza opcja to polerowanie samochodu na własną rękę. To rozwiązanie jest z pewnością bardziej ekonomiczne niż oddanie auta w ręce profesjonalistów, ale wymaga zakupu polerki ( lub jej pożyczenia), nabrania wprawy oraz poświęcenie na cały proces odrobiny czasu. Można zaoszczędzić realne pieniądze, trzeba natomiast „wydać” swój wolny weekend. Niewątpliwy plus to natomiast ogromna satysfakcja z efektu końcowego – przy prawidłowym wykonaniu tego zabiegu, auto dosłownie wygląda jak nowe.

Polerowanie auta w auto detailingu

Drugi sposób to oddanie samochodu w ręce profesjonalistów, a zatem do firmy zajmującej się auto-detailingiem czyli inaczej odpicowaniem samochodu. To dobry sposób dla osób chcących w szybkiego efektu bez większego zaangażowania własnego czasu. Po umówionym terminie otrzymujemy piękne lśniące auto bez śladu rys i zadrapań, z lakierem w głębokim kolorze. Można rzec, że auto wygląda jak nowe. Późniejsze sposoby dbania o samochód to już naprawdę prosta sprawa. Wystarczy auto myć przy użyciu dobrej jakości kosmetyków oraz używać wosku raz na kilka miesięcy, aby efekt podtrzymać nawet przez około 2 lata.