opony letnie 185/65 r15
Opony

Cechy letnich opon 185/65 R15

Innowacyjne opony letnie 185/65 R15 są głównie wykorzystywane w autach, jakie poruszają się po mieście i drogach głównych. Chodzi tutaj głównie o pojazdy typu Opel Adam, Opel Corsa, Seat Ibiza, Renault Clio, Kia Cee’d i wiele innych. Standardowy rozmiar spełni oczekiwania wielu kierowców. Gdzie dokonać zakupu? Jakie cechy mają opony letnie 185/65 R15? O czym warto wiedzieć? Co oznaczają te cyfry i litery?

Opony letnie 185/65 R15 – cechy

opony letnie 185/65 r15Na początku warto przyjrzeć się oznaczeniu ogumienia 185/65 R15. 185 mm to wartość standardowa, jaka wskazuje na szerokość bieżnika. Ma ona zastosowanie w większości pojazdów do miejskiej jazdy. 65% z kolei to relacja wysokości do szerokości opony, co da nam sporą wygodę podczas jazdy. Litera R wskazuje, że jest to radialna opona, która z powodzeniem wykorzystywana jest we współczesnym ogumieniu. Jeśli chodzi o rozmiar felg, do jakich pasują opony, wartość ta to 15 cali. Letnie opony są używane w miesiącach, kiedy rzadko temperatura na zewnątrz spada poniżej 7 stopni Celsjusza.

Jak wybrać letnie opony?

Nowoczesne opony letnie powinny pochodzić od znanych marek, co przełoży się na dobrą jakość i trwałość ogumienia. Okazuje się, że najciekawsze modele znajdziemy w sklepach online, gdzie szeroka oferta daje wiele możliwości. Poza jakością, ważna jest też atrakcyjna cena. Producenci chętnie stawiają na innowacyjne opony, które poradzą sobie w każdych warunkach drogowych i pogodowych. Solidne opony zapewnią nam bezpieczeństwo i komfort każdego dnia.