Interkom motocyklowy X-COM
Uncategorized

Jak działa interkom motocyklowy X-COM?

Dzięki interkomowi motocyklowemu możemy porozumiewać się z towarzyszami podróży podczas wspólnych wyjazdów. Ma to szereg zalet, między innymi łatwo ustalić dalszą trasę bez konieczności zatrzymywania się, a także dopytać o drogę gdy ktoś nie jest pewny gdzie reszta grupy zamierza skręcić. Sprawdzamy na jakiej zasadzie działają takie urządzenia oraz czy łatwo je zainstalować i uruchomić.

Duży zasięg

Interkomy dawniej wykorzystywały fale radiowe, podobnie jak miało to miejsce przy CB radiu. Pozwalało to na jednoczesne nadawanie lub odbieranie, a urządzeniem trzeba było operować ręcznie. Obecnie urządzenia takie jak interkom motocyklowy X-COM działają już na zupełnie innej zasadzie. Dzięki implementacji protokołu Bluetooth 3.0 możliwe jest jednoczesne mówienie i słuchanie innych, co znacznie ułatwia i przyspiesza komunikację. Dodatkowo, co niezmiernie istotne, urządzenia działają na odległość nawet do kilkuset metrów. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy część grupy utknie w korku, albo nie zdąży przejechać skrzyżowania z sygnalizacją.

Łatwość obsługi

Urządzenie wystarczy tylko umieścić w odpowiednim miejscu w kasku (niektóre mogą być dedykowane do ich konkretnych rodzajów) i uruchomić. Po sparowaniu z pozostałymi interkomami możemy prowadzić rozmowę maksymalnie do czterech osób. Interkom motocyklowy X-COM pozwala ponadto na współpracę z telefonem komórkowym, dzięki czemu służy także jako słuchawka Bluetooth. Dzięki temu możemy używać go również jeżdżąc samodzielnie, a także poza sezonem np. w samochodzie.