O motoryzacji ogółem

Edukacyjne walory jazdy samochodem po torze

Pomimo tego, że tory wyścigowe nie cieszą się jeszcze w Polsce tak dużą popularnością, jak w krajach zachodnich, to jednak z roku na rok odkrywane są ich coraz to większe zalety. Istnienie torów wyścigowych nie niesie ze sobą tylko aspektu rozrywkowego, lecz także, a może przede wszystkim, niezwykle dużo zalet związanych czysto z bezpieczeństwem jazdy po ulicach. Na czym polega ten edukacyjny charakter?

Co daje jazda po torze?

Choć nie są tak okazałe i tak dobrze rozreklamowane, to jednak kilka bardzo dobrej jakości torów wyścigowych w Polsce istnieje. Jednym z nich jest z całą pewnością opisany tutaj tor wyścigowy w Krakowie. Na nim i na wielu innych obiektach prowadzone są różnego rodzaju szkoły doszkalające technikę jazdy. Dzięki nim możliwe jest przy użyciu własnego samochodu przeprowadzenie bardzo pomocnego w codziennej jeździe samochodem szkolenia. Nie tylko poznawali on poznać możliwości posiadanego samochodu, ale także własne możliwości i umiejętności kierowania autem, lecz przede wszystkim daje wiedzę dotycząca tego, jak nie dopuszczać do niebezpiecznych sytuacji, a w przypadku ich wystąpienia, jak skutecznie uratować siebie i swój samochód.

Kursy na torach wyścigowych?

Oprócz tego wykorzystania torów coraz popularniejsze staje się korzystanie z nich podczas kursów na prawo jazdy. Taka możliwość istnieje, chociażby na torze wyścigowym w Krakowie.
Zamiast jeździć na placu manewrowym i ćwiczyć niemające żadnego odzwierciedlenia w świecie realnym manewrów, coraz więcej osób decyduje się np. na naukę wychodzenia samochodem z poślizgu. A to jak wiadomo, jest wiedza o wiele bardziej przydatna.