Pielęgnacja aut

Jaki preparat do usuwania naklejek z samochodu?

Oklejanie samochodu jest bardzo skuteczną formą reklamy, dlatego też wiele firm okleja swoją flotę samochodową, aby przyciągnąć do siebie potencjalnych klientów. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy naklejki trzeba usunąć. W wielu sytuacjach ręczne odklejanie nie przynosi satysfakcjonujących efektów, dlatego też warto jak najszybciej postawić na skuteczny preparat do usuwania naklejek.

Skuteczne usuwanie naklejek z samochodu od a do z

Najprostszym sposobem na usunięcie naklejek z samochodu jest skorzystanie z wysokiej temperatury. Ciepło jak powszechnie wiadomo zmiękcza i uelastycznia tworzywo, dzięki czemu stary klej nie jest żadną przeszkodą. Przydać może się również specjalna chemia, a dokładniej mówiąc preparat do usuwania naklejek. Preparat ten bardzo szybko zmiękcza i rozpuszcza klej, dzięki czemu traci on swoje właściwości. Pamiętać należy jedynie o tym, że niektóra chemia może uszkodzić nie tylko klej, ale również lakier, dlatego też warto postawić na sprawdzone preparaty.

Cenne wskazówki

Jeżeli chodzi o chemiczne usuwanie naklejek z samochodu, to warto wspomnieć o tym, że lakier dobrze znosi kontakt ze smarem. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto wypróbować działanie danego środka na mało widocznym miejscu. Najbezpieczniejszym wyborem jest postawienie na smar sylikonowy, który nie uszkodzi powłoki lakierniczej. Dla wielu kierowców najtrudniejszym zadaniem może okazać się usunięcie naklejek z szyb. Na szczęście producenci mają w swojej ofercie również preparaty do usuwania naklejek z szyb samochodowych.