Pielęgnacja aut

Jak dbać o lakier?

Lakier na karoserii samochodu pełni wielorakie funkcje. Najbardziej rzucającą się w oczy jest funkcja upiększająca. Lakier w dobrej kondycji znacznie podnosi walory wizualne samochodu, powodując, ze jest on piękniejszy i sprawia znacznie większą radość swojemu właścicielowi. Ta funkcja choć widziana od razu, jest jednak zaledwie niewielkim dodatkiem dla prawdziwego zastosowania lakieru, czyli ochrony karoserii przed zniszczeniem.

Co niszczy lakier?

Lakier samochodowy poddany jest ciągłemu działaniu negatywnych wpływów temperatury, światła słonecznego, a także mikroskopijnych kamyczków które w niego uderzają. Powoduje to powstanie na lakierze licznych rys i ubytków, które bardzo szybko zamienią się najpierw w mikroskopijne uszkodzenia, a z czasem w coraz bardziej widoczne i niebezpieczne wżery rdzy. Z tego powodu usuwanie rys z lakieru w Car-Spa jest tak ważne i konieczne do okresowego przeprowadzania.

Jak usuwać rysy z lakieru?

Jeśli mamy do czynienia z ryskami, które są bardzo drobne i delikatne, istnieje duże prawdopodobieństwo, że znakomicie poradzi sobie z nimi dobrej jakości wosk samochodowy. Oprócz funkcji wypełniania rys, posiada on również funkcje zabezpieczającą przed blaknięciem i płowieniem lakieru.
Jeśli jednak na lakierze widoczne są większe rysy, konieczne będzie przeprowadzenie polerowanie danego miejsca na karoserii. Taki proces wykonywać należy jedynie przy użyciu specjalnej polerki, do której dobiera się odpowiedniej grubości gąbki polerskie. Określonej twardości gąbki stosuje się do rys o różnej głębokości i intensywności.
Im większe i głębsze rysy, tym konieczne do zastosowania są mocniejsze gąbki.