Pielęgnacja aut

Jak wybrać dobry środek do prania tapicerki?

Pranie tapicerki jest niezwykle ważną czynnością podczas pielęgnowania i dbania o samochód. Niestety mało który kierowca dokładnie wie, jak powinno się wybierać odpowiedni środek czyszczący do tapicerki. Na co zatem trzeba zwracać uwagę, gdy dokonuje się takiego wyboru?

Jaki materiał?

Jeśli chce się mieć dobrej jakości, a przede wszystkim skuteczny i bezpieczny środek do prania tapicerki, najważniejszą sprawą jest oczywiście to, aby dobrać go w odpowiedni sposób do tego, z jakiego materiału posiada się tapicerkę. W końcu zupełnie inną charakterystykę posiada tapicerka ze skóry naturalnej, ekologicznej, a także oczywiście z alcantary, czy też zwykłego materiału. Wymusza to oczywiście konieczność dobrania odpowiedniego środka czyszczącego, który swoimi właściwościami będzie odpowiednio przygotowany do działania na danej tkaninie.

Pianka czy płyn?

Kolejnym krokiem, nad którym trzeba się dokładnie zastanowić, jeśli chodzi o wybranie odpowiedniego środka do prania tapicerki, to, czy ma on być w postaci popularnej pianki, czy też może tradycyjnego płynu? Wiele osób sądzi, że płyn do mycia tapicerki jest wydajniejszy, a przy tym bezpieczniejszy podczas jego stosowania. Jak jednak łatwo się domyślić, jest on również o wiele mniej wygodny, ponieważ jego używanie jest trudne, czasochłonne, oraz zwyczajnie mało komfortowe. Co innego jednak pianka, która jest nakładana w bardzo łatwy sposób. To jednak nie koniec, ponieważ całe czyszczenie odbywa się w przypadku pianki automatycznie. Po jej nałożeniu wystarczy tylko piankę pozostawić na jakiś czas, a następnie odkurzyć ją odkurzaczem. Podczas tej czynności razem z pianką zejdzie brud.

Więcej informacji o środkach do prania tapicerki można przeczytać tutaj.