Pielęgnacja aut

Kilka sposobów na to, by Twój samochód pachniał jak nowy

Zapach nowego samochodu to niepowtarzalny zapach, który wprawia nas w dobry nastrój i radość. Jednak zapach ten nie trwa wiecznie i wkrótce Twój samochód straci swój zupełnie nowy zapach. Utrzymywanie samochodu w czystości to świetny sposób na zapobieganie powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, ale co można zrobić, gdy mimo wszystko się pojawią? Nic nie psuje uczucia nowego samochodu szybciej niż zapach starego samochodu.

Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby przywrócić świeży zapach do swojego życia bez wydawania fortuny. Istnieje wiele niedrogich sztuczek, których możesz użyć, aby Twój samochód znów pachniał jak nowy. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na majsterkowanie, czy zatrudnisz profesjonalistów do tych usług, oto 11 sposobów, aby Twój samochód znów pachniał jak nowy:

Oczyścić auto – użyć dobrych perfum

Chociaż może się to wydawać dużo pracy, kompletne czyszczenie może być najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby wyeliminować zapachy w swoim samochodzie. Może się okazać, że rozlana ciecz, którą myślałeś, że już dawno wyczyściłeś, pozostawiła plamę na Twoich siedzeniach. Czyszczenie nie tylko pozbędzie się plamy, ale także wszelkich zapachów utrzymujących się w tkaninie. Do czyszczenia foteli można użyć mieszanki wody, octu i sody oczyszczonej.

Ta mieszanka nie tylko pozbędzie się starych plam, ale także zneutralizuje zapachy w tapicerce Twojego samochodu. Alternatywnie, można zdecydować się na wynajęcie profesjonalnej usługi czyszczenia lub zakup w takim sklepie jak autokosmetyk, aby uzyskać jeszcze dokładniejsze w swoim samochodzie tapicerki.

Jeśli chodzi o czyszczenie reszty samochodu, można użyć mieszaniny wody i octu do czyszczenia prawie każdej powierzchni. Ta mieszanka jest świetna do czyszczenia i pomoże również wyeliminować zapachy. Ponadto można użyć sody oczyszczonej do szorowania plam i zapachów w swoim samochodzie dywaniki podłogowe.

Użyj sody oczyszczonej

Soda oczyszczona to świetne narzędzie do dezodoryzacji samochodu. Jest zasadą, która może zneutralizować kwaśne zapachy, takie jak te z jedzenia i zwierząt domowych. Posyp ją wokół samochodu i pozwól jej usiąść na noc przed odkurzeniem go rano. Alternatywnie, można wymieszać go z wodą i używać go jako roztwór czyszczący w samochodzie. Możesz również użyć sody oczyszczonej, aby odświeżyć swoje ubrania i dywany w samochodzie.

Należy pamiętać, że soda oczyszczona nie jest długoterminowym rozwiązaniem dla kontroli zapachu.