Pielęgnacja aut

Lakier akrylowy samochodowy- poznaj jego zalety

W ostatnim czasie, ogromną popularność zyskały sobie lakiery akrylowe do samochodu. Z pewnością zaskarbiły sobie one sympatię wśród kierowców, ze względu na ogromną trwałość i łatwość nakładania. Nie da się ukryć, że każdy, kto odpowiednio dba o swój samochód, coraz chętniej decyduje się na skorzystanie z tego rozwiązania. Jednak jakie są największe zalety lakierów akrylowych do samochodów?

Zalety samochodowych lakierów akrylowych

Zacznijmy od tego, że lakiery akrylowe były wykorzystywane już na początku lat dwudziestych XX wieku. Niemniej jednak prawdziwy rozkwit ich popularności, nastąpił dopiero kilkanaście lat temu. Nie da się ukryć, że lakier ten jest bez wątpienia idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie posiadają dużego doświadczenia jeśli chodzi o malowanie pojazdów. Nakłada się on bowiem bardzo łatwo, a co więcej, lakiery akrylowe do samochodu są o wiele tańsze i dają możliwość wykończenia na wysoki połysk.

Lakiery akrylowe https://www.dlalakierni.pl/lakiery-samochodowe są również o wiele trwalsze, dzięki temu, że tuż po wyschnięciu tworzą na powierzchni samochodu niezwykle twardą skorupę. Warto wspomnieć, że jeśli nakłada go profesjonalista, można odnieść wrażenie, że lakier został dosłownie „wypalony” na powierzchni pojazdu. W zależności od preferencji, można wyróżnić dwa rodzaje lakierów akrylowych do samochodu. Otóż:

  • lakier akrylowy, który wymaga nałożenia dodatkowego lakieru nawierzchniowego, czyli praca z malowaniem auta przebiega w dwóch etapach
  • lakier akrylowy przeznaczony do nakładania jednoetapowego, czyli bez konieczności nakładania dodatkowej powłoki.

Warto wspomnieć, że najnowsze lakiery akrylowe samochodowe są również tworzone na bazie poliuretanu. Dzięki temu znacznie łatwiej je nakładać, a także zapewniają wysoki połysk wykończenia. W przypadku takich lakierów, zaleca się jednak system dwuetapowy, czyli pokrycie go dodatkową warstwą bezbarwnego lakieru. Pamiętajmy też, że lakiery akrylowe do samochodu występują w formie spray’u, co jest niezwykle wygodne i znacznie ułatwia wykonanie drobnych poprawek lakierniczych.