Pielęgnacja aut

Jak wyczyścić karoserię w swoim samochodzie?

Pył i metaliczne drobinki osadzają się na całej powierzchni samochodu. Dlatego niezbędna jest deironizacja, czyli dokładne czyszczenie auta i jego poszczególnych części z metalicznych drobin. Jak przeprowadzić ten proces, tak aby nie uszkodzić karoserii? Podpowiadamy.

Zanim przystąpimy do deironizacji samochodu, musimy pamiętać, że oprócz karoserii będziemy musieli oczyścić z pyłów także wewnętrzne części auta, w tym klocki hamulcowe. Proces ten jest o tyle skomplikowany, że robiąc to nieprecyzyjnie, możemy zalać płynem czyszczącym inne elementy mechaniczne. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego środka do deironizacji. Idealnie nada się tutaj ADBL Vampire, którego płynna konsystencja jest na tyle gęsta, że nie spływa z pryskanych części. Płyn dostępny jest w sprayu, który po psiknięciu gładko osadza się na elemencie i nie kapie na pozostałe elementy mechanizmu. Ważne by rozpylać go na chłodne części, dlatego musimy pamiętać, aby czynności czyszczące wykonywać po wystygnięciu auta, nie bezpośrednio po jeździe. Spryskaną powierzchnię pozostawiamy na kilka minut, tak aby składniki płynu ADBL vampire swobodnie zaczęły pracować, możemy preparat rozprowadzić gąbką lub pędzlem dla zwiększenia efektu. Po upłynięciu około dwóch do pięciu minut, środek czyszczący spłukujemy wodą pod ciśnieniem. To ważne, aby nie pozostawiać go do wyschnięcia.

Przy dużym zabrudzeniu auta, czynność można powtórzyć. aby efekt deironizacji zachował się na dłużej, przed przystąpieniem do czyszczenia warto samochód zabezpieczyć przy użyciu innych środków z tej serii. kosmetyki z linii ADBL vampire’a mają wiele preparatów do mycia poszczególnych elementów auta z bieżących zabrudzeń. Regularne stosowanie ich zwiększa efekt deironizacji karoserii. Pamiętajmy też by przechowywać je w odpowiednich warunkach. Ze względu na chemiczny skład środków, nie powinny być wystawiane na światło słoneczne oraz zbyt niskie temperatury.