opona 215/60r16
Opony

Opona 215/60 R16 – wyjaśnienie oznaczeń

Opona 215/60 R16 cieszy się bardzo dużym uznaniem na rynku. Podczas wyboru opon warto wiedzieć, co oznaczają konkretne oznaczenia. Kierowcy mogą skorzystać z szerokiego wyboru wśród wielu marek i modeli opon. Niezwykle cenione są zarówno modele całoroczne, jak i zimowe oraz letnie. Wiele zależy od potrzeb kierowcy. Najważniejsze jest to, aby zachować komfort i bezpieczeństwo podczas codziennej jazdy samochodem. Czym odznacza się opona 215/60 R16? Co oznaczają te litery i cyfry? O czym powinniśmy wiedzieć? Jakie rozwiązanie jest godne uwagi?

Opona 215/60 R16

Na rynku znajdziemy ogumienie letnie, które jest przeznczone do jazdy w wilgotnych i suchych warunkach. Zimowe opony z kolei poradzą sobie w mrozie i śniegu. Co ciekawe, opona 215/60 R16 jest przeznaczona do wielu aut osobowych (więcej szczegółów: https://www.miwan.pl/szukaj/?rozmiar=215/60%20R16). Co oznacza ta nazwa ogumienia? Pierwsza wartość to szerokość bieżnika. Wynosi ona 215 milimetrów. Kolejna wartość to stosunek wysokości do szerokości opony, wyrażony w procentach – 60%. Ostatnia liczba wskazuję na liczbę cali, jakie może mieć felga, na której założymy opony. W takim wypadku jest to 16 cali. Litera „R” oznacza, że jest to radialna opona. Nowoczesne opony poradzą sobie w wielu warunkach drogowych i atmosferycznych.

Komfortowa jazda

Jeśli chcemy zadbać o komfortową jazdę, nie możemy pomijać wysokich jakościowo opon, pochodzących od znanych marek. Bardzo często można liczyć na atrakcyjne ceny, które znajdziemy w internetowym sklepie. Solidne opony będą nam służyć przez kilka miesięcy.