opony zimowe 225 55 17
Akcesoria samochodowe,  O motoryzacji ogółem

Opony zimowe – jak je wybrać?

Zima to szczególny czas, w którym trzeba zadbać także o bezpieczeństwo na drodze, dlatego też należy założyć odpowiednie opony, dzięki którym będzie można bez żadnych problemów prowadzić samochód przy każdych temperaturach, niezależnie od tego, w jakim stanie jest ulica. Warto zatem wiedzieć, jakie opony zimowe wybrać, które sprawią, że jazda zimą stanie się bezpieczna i komfortowa.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze opon zimowych?

Przede wszystkim dobrze jest, aby opony zimowe:

  • były wytrzymałe na niskie temperatury,
  • świetnie trzymały się nawierzchni,
  • płynnie pokonywały różne przeszkody na drodze,
  • pomagały w ekonomicznej jeździe.

Dlatego też świetnym wyborem są opony zimowe 225 55 17, które znakomicie sprawdzają się w zimowych warunkach zarówno na miejskich drogach, jak i na górskich ścieżkach. Warto też wspomnieć, że zaleca się wymieniać od razu komplet czterech opon w samochodzie, dzięki czemu jazda jest stabilniejsza i bezpieczna.

Gdzie można wymieniać opony zimowe?

Opony zimowe dobrze jest wymieniać u wulkanizatora, dzięki czemu będzie pewność, że wszystko jest dobrze przymocowane. Co ważne to wulkanizator może także od razu sprawdzić przy specjalnym komputerze, jaki jest stan kół i czy trzeba coś naprawić. Tym sposobem jest stuprocentowa gwarancja, że samochód nadaje się do jazdy w zimowych warunkach, a opony są znakomicie przyczepione do samochodu. Warto też wspomnieć, że opony zimowe 225 55 17, które wymienia się u wulkanizatora również w okresie wiosennym na letnie opony, są oddawane właścicielowi lub mogą być przechowywane w magazynie, w zależności od tego, czy ma się miejsce do przechowywania opon w domu. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie dla osób mieszkających w bloku, które nie mają piwnicy, wówczas opony są podpisywane i mogą przeczekać do zimy w warsztacie u wulkanizatora.

Warto też pamiętać, by kupować opony zimowe w autoryzowanych serwisach czy sklepach, dzięki czemu będzie pewność, że są one świetnie wykonane i spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa.

Oferta opon zimowych jest dostępna do sprawdzenia tutaj.