Pielęgnacja aut

Rodzaje polerek samochodowych

Zakup sprzętu do polerowania lakieru to idealne rozwiązanie dla tych właścicieli pojazdów, którzy na długo chcą cieszyć zadbaną oraz błyszczącą karoserią samochodową. Doskonale dobrana maszyna do polerowania lakieru potrafi nie tylko usunąć matową kolorystykę lakieru, lecz także pozwala się pozbyć wszelkich otarć, zarysowań oraz innych defektów lakieru.

Wybór sprzętu do polerowania lakieru samochodowego jest ogromny. Wiele sklepów motoryzacyjnych oferuje dobrej jakości polerki o różnorodnym przeznaczeniu.

Polerka obrotowa

Urządzenie to jest najczęściej używane do usuwania dużych zniszczeń lakieru. Jego użytkowanie wymaga posiadania dość dużych umiejętności. Niemniej polerowanie lakieru z pomocą tego urządzenia gwarantuje doskonałe efekty końcowe. Do tego urządzenia wymagane jest użycie padów wełnianych lub gąbczastych.
Polerka z pomocą tego obrotowego urządzenia polega na obracaniu padu po stałej orbicie. Dzięki temu użyta pasta ścierna równomiernie rozprowadza się po całej karoserii.

Polerka orbitalna

Jest to doskonałe urządzenie dla osób początkujących. Z uwagi na tryb w jakim pracuje sprzęt ten jest często określany jako polerka wibracyjna.

Polerki orbitalne nie posiadają zbyt dużej mocy, dzięki czemu ryzyko nieumyślnego zniszczenia lakieru jest znacznie zminimalizowane.
Do tego typu polerki używa się padów gąbczastych, które to podczas polerowania poruszają się po orbitach o kształcie elipsy.

Polerka oscylacyjna

Urządzenie to jest rzadziej używane. Wynika to z faktu, że praca z pomocą tego urządzenia cechuje się wykonywaniem ruchów oscylacyjnych. Jest ono wykorzystywane wówczas, gdy standardowa, okrągła polerka nie jest w stanie zagwarantować odpowiednich efektów.

Polerka kątowa

Ten specyficzny rodzaj polerki można wykorzystywać nie tylko przy pracy nad lakierem samochodowym, ale również do polerowania plastiku, metalu czy drewna.

Szeroka oferta urządzeń do polerowania sprawia, ze każdy właściciel pojazdu samochodowego może wybrać sprzęt idealny dla swoich potrzeb.