Pielęgnacja aut

Skuteczne czyszczenie felg samochodowych

Czarny, nieestetyczny osad, który to bardzo często pokrywa koła samochodowe jest bardzo opornym rodzajem brudu, z jakim można spotkać się podczas mycia samochodu. W związku z tym, aby felgi samochodowe przez długi czas wyglądały jak nowe należy odpowiednio o nie zadbać używając do tego celu odpowiednich środków do czyszczenia.

Skąd pochodzą zanieczyszczenia felg?

Czyszczenie felg (dostępne w Glossfactory) jest istotną czynnością, która powinna być regularnie wykonywana przez każdego właściciela pojazdu samochodowego. Zabrudzenie felg bardzo często pochodzi z opiłków materiału ściernego klocków hamulcowych. Powstają one w temperaturze kilkuset stopni Celsjusza i z dużą siła uderzają o koła, a następnie zapiekają się na lakierze. W związku z tym są one bardo trudne do usunięcia.

Ponadto felgi samochodowe są często brudzone przez brud drogowy, który to osadza się na kołach w wyjątkowo dużej ilości.

Czym czyścić felgi samochodowe?

Idealnym sposobem na długotrwałe zachowanie nowego wyglądu felg jest ich regularne mycie oraz woskowanie przy użyciu specjalnych past do lakieru.

Na rynku motoryzacyjnym nie brakuje również wysokiej jakości płynów do mycia felg, które to radzą sobie doskonale z usuwaniem różnorodnych zabrudzeń. Bardzo często są to silnie żrące roztwory kwasów wzbogacone o detergenty oraz inne niezwykle skuteczne substancje.

Mnóstwo środków do mycia felg jest sprzedawana w praktycznych butelkach z rozpylaczem. Wielu producentów poleca również środki czyszczące mające konsystencję żelu, które to nie spływają od razu z felgi i wolniej zasychają na kole, dzięki czemu można pozwolić sobie na bardzo dokładne wymycie felg.

Ponadto na rynku nie brakuje markowych produktów chroniących koła przed kolejnym zabrudzeniem. Właściciele felg wieloelementowych oraz nielakierowanych powinni poszukać na rynku specjalnych, często dość drogich preparatów przeznaczonych do tego typu obręczy.