Akcesoria samochodowe

Tornador – czy warto go mieć?

Czyszczenie tapicerki to prawdziwe wyzwanie. Zwłaszcza, jeśli brud i zalegające odpadki wbijają się głęboko w jej strukturę. Jednym z rozwiązań, dzięki któremu czynność ta ma być o wiele prostsza, jest tornador. Czym on tak naprawdę jest i czy warto go mieć?

Trąba powietrzna w samochodzie

Istota działania tornadora jest zawarta w jego nazwie. Ze względu na charakterystyczną końcówkę, gazy przezeń emitowane ulegają zawirowaniu, co w pewnym sensie przypomina tornado. Proces ten ma prowadzić do efektywniejszego oczyszczenia powierzchni tapicerki. Według producenta, zabrudzenia wreszcie nie będą wbijać się np. w fotel, lecz zostaną usunięte z jego powierzchni.

Akcesoria dodatkowe

Niestety, tornadory nie są urządzeniami autonomicznymi. Do ich prawidłowej pracy konieczne jest posiadanie bardzo wydajnej sprężarki, zdolnej do wyemitowania nawet 300 litrów powietrza w przeciągu jednej minuty. Tornador jest jedynie końcówką, do której można wprowadzić np. czynnik czyszczący. Tak przygotowana mieszanina znacznie skuteczniej usunie wszelakie zabrudzenia z powierzchni tapicerki.

Czy warto?

Mocną stroną produktu jest z pewnością jego skuteczność w oczyszczaniu przestrzeni z różnych zabrudzeń. Testy wykazały, że urządzenie doskonale radzi sobie nawet z trudnymi do usunięcia plamami. Niestety, konieczność posiadania specjalistycznego sprzętu sprawia, że nie każdy będzie mógł (i chciał) posiadać to urządzenie.

Podsumowując, zakup tornadora to dobry pomysł w przypadku prowadzenia specjalistycznej działalności gospodarczej z zakresu oczyszczania wnętrza auta.