Pielęgnacja aut

Korekta lakieru – co warto wiedzieć

Profesjonalna korekta lakieru to wbrew pozorom bardzo skomplikowany i wieloetapowy proces, dlatego też warto skorzystać z usług odpowiednich fachowców, którzy zadbają o to, aby lakier powrócił do swojego pierwotnego stanu.
O czym należy pamiętać?
Właściwa korekta lakieru wymaga przede wszystkim specjalistycznej wiedzy z zakresu doboru właściwych materiałów ściernych. Przy wielu pracach niezbędne są także profesjonalne maszyny i wieloletnie doświadczenie. Producenci w dzisiejszych czasach stosują zupełnie inne powłoki lakiernicze, niż jeszcze kilka lat temu, dlatego też wymagają one odpowiedniej opieki.
Czy warto skorzystać z usług detailingu?
Na naszym rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych firm, które oferują wysokiej jakości usługi z zakresu detailingu. Jest to doskonała propozycja nie tylko dla właścicieli nowych samochodów, ale również dla posiadaczy starszych aut, które także potrzebują fachowej pomocy. Rzetelne firmy są w stanie usunąć nawet bardzo duże wżery i utlenienia lakieru. Jak wspomniano powyżej kluczem do sukcesu jest odpowiednia diagnostyka stanu grubości i struktury lakieru oraz dobór najlepszych materiałów ściernych. Kompleksowa korekta lakieru to także doskonała propozycja dla tych kierowców, którzy chcą całkowicie usunąć koliste smugi, czyli popularne hologramy, które niestety szpecą lakier samochodowy. Dzięki pomocy odpowiednich fachowców można uzyskać efekt lustrzanego odbicia na lakierze. Najlepsi fachowcy są w stanie usunąć nawet 70% zarysowań kolistych i prostych na lakierze.