Pielęgnacja aut

Detailing samochodu – najważniejsze etapy

Na polskiej mapie firm realizujących detailing Warszawa jest chyba największym miastem. Duża liczba różnych, często bardzo kosztownych marek aut sprawia, że rynek sam generuje wysokie zapotrzebowanie na ten typ usługi. Na czym polega ten proces i z jakich etapów się składa?

Detailing w Warszawie – to nie proces, lecz sztuka

Detailing jest procesem całkowitego, wręcz dogłębnego odnawiania powierzchni samochodu i jego wnętrza. Auto, które jest w sposób naturalny eksploatowane, ulega z biegiem czasu pewnym mikrouszkodzeniom, które wpływają na jego ostateczny, zewnętrzny wygląd. Rolą detailingu jest przywrócenie pierwotnej prezencji auta, by wyglądało ono tak, jak z salonu.

Etapy detailingu

Proces detailingu składa się z kilku etapów.

1. Mycie pojazdu – najczęściej odbywa się za pośrednictwem tzw. piany aktywnej. Po jej nałożeniu, czeka się kilka minut na rozpuszczenie przez nią wszystkich zabrudzeń. Dopiero potem usuwa się ją za pomocą bieżącej wody.

2. Osuszanie pojazdu – najczęściej odbywa się ono z wykorzystaniem ręczników o wyjątkowo dużej chłonności. Podczas tej czynności zbiera się wodę od góry, do dołu, unikając jednocześnie ruchów kolistych.

3. Glinkowanie – to proces, polegający na oczyszczeniu powierzchni karoserii za pomocą specjalnej, ugniatanej w rękach, glinki. Ważne jest, by podczas tego zabiegu zastosować specjalny lubrykant, który zmniejszy ryzyko ewentualnego zarysowania karoserii.

4. Polerowanie – czynność tą wykonujemy za pomocą dedykowanych substancji polerskich (mleczka). Polerowanie mechaniczne nie jest czynnością, którą powinny wykonywać osoby początkujące.

5. Cleaner – to proces, który opiera się na zastosowaniu specjalnego środka czyszczącego i polerującego. Za jego pomocą usuwa się wszelkie pozostałości po ewentualnych zabrudzeniach, które przetrwały poprzednie procesy.

6. Woskowanie – to pokrycie auta warstwą wosku, który utrzyma efekt błyszczenia i czystości karoserii.

Oczywiście sam proces detailingu na tym się nie kończy i obejmuje również wszelkie czynności wewnątrz auta, jak i w kontekście oczyszczania detali, takich jak lusterka itp.