Pielęgnacja aut

Odnawiamy lakier samochodowy

Lakier samochodowy narażony jest na szereg uszkodzeń, które swoje źródło mogą mieć w całkowicie innych miejscach. Lakier może być niszczony w wyniku obtarć drogowych, w wyniku działania pogody, a nawet poprzez niezbyt wprawne mycie. Większość z tych uszkodzeń da się jednak w stosunkowo prosty i tani sposób usunąć, poprzez zastosowanie specjalnej pasty polerskiej.

Uszkodzenia lakieru

Lakier samochodowy może doznawać uszkodzeń z bardzo różnych źródeł i o bardzo różnej sile oddziaływania. Podstawową klasyfikacją defektów lakieru jest wyszczególnienie:

– kolistych rys – efekt nieprawidłowego mycia,

– głębokich rys – przypadkowe zdarzenia najczęściej powstałe od uderzeń kamieni,

– bardzo głębokich rys – przechodzące przez wszystkie warstwy lakieru, aż do metalu. Są one nieusuwalne, naprawa możliwa jedynie poprzez lakierowanie całego elementu.

Dwa pierwsze uszkodzenia da się w bardzo prosty sposób usunąć poprzez zastosowanie maszyny polerskiej.

Polerowanie karoserii

Proces polerowania należy przeprowadzić na idealnie umytym i oczyszczonym za pomocą glinki lakierze. Stosując specjalny wosk należy wypolerować całą powierzchnie lakieru na samochodzie. Można wykonać to ręcznie, lecz bardziej polecane jest skorzystanie ze specjalnej polerki. Maszyny polerskie w bardzo szybki i wygodny sposób wykonają pracę, którą ręcznie robiło by się przez długie godziny. Ich stosowanie jest bardzo proste i nawet całkowity laik bez najmniejszego problemu doskonale poradzi sobie z odświeżeniem lakieru na swoim samochodzie.