Pielęgnacja aut

Jak działa aktywna piana?

Podczas wstępnego mycia samochodu bardzo często korzysta się z dobrodziejstwa aktywnej piany, ale tak naprawdę mało kierowców zdaje sobie sprawę z tego, jak ona w rzeczywistości działa. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak działa aktywna piana i jakie są jej największe zalety.

Czym jest aktywna piana?

Aktywna piana w dużym skrócie to specjalny preparat, który jest mieszaniną różnorodnych związków powierzchniowo czynnych. Producenci w taki sposób dobrali poszczególne proporcje, aby zachować neutralne pH, dzięki czemu samochód (lakier) nie jest narażony podczas mycia.

Dlaczego warto skorzystać z aktywnej piany?

Największą zaletą aktywnej piany jest przede wszystkim to, że nie zmywa ona wosku i specjalnej powłoki nałożonej na lakier. Na naszym rynku jest bardzo wiele preparatów, które niestety w mniejszym lub większym stopniu mogą stanowić poważnie zagrożenie dla lakieru. Inwestując w aktywną pianę, mamy 100% pewność, że nasze auto będzie bezpieczne.

Jak działa aktywna piana?

Aktywna piana dostaje się w okolice emblematów i w najmniejsze szczeliny między maską i przednim błotnikiem, dzięki czemu mamy pewność, że nawet najmniejszy zakamarek zostanie czysty. Głównym zadaniem aktywnej piany jest zmiękczanie i odseparowanie brudu. Dzięki aktywnej pianie pozostałe etapy mycia samochodu będą szybsze, skuteczniejsze i przyjemniejsze. Przy bardzo zabrudzonym aucie warto skorzystać z pomocy specjalnej glinki samochodowej albo deironizera, który poradzi sobie nawet z opiłkami metalu.