Akcesoria samochodowe

Jak działa miernik lakieru?

Miernik grubości lakieru jest specyficznym urządzeniem elektronicznym, dzięki któremu sprawdzimy stan blacharski auta (zwłaszcza ilość szpachli i warstw lakieru). Czym cechuje się sprzęt tego typu? Jak działa miernik lakieru?

Miernik grubości lakieru

Nie bez powodu miernik grubości lakieru cieszy się tak dużym zainteresowaniem na rynku. To niezawodne urządzenie, za pomocą którego wykryjemy, czy auto było dwukrotnie malowane lub szpachlowane miejscowo. Dodatkowo szybko poznamy precyzyjną grubość nałożonego lakieru.

To z kolei sprawia, że bez problemu określimy stan faktyczny pojazdu – sprawdzimy, czy jest on zgodny z tym, o czym zapewnia nas sprzedawca auta używanego. Nowoczesne mierniki lakieru cechują się głównie:

  • dobrą jakością,
  • sprawnym działaniem,
  • niezawodnym zmierzeniem grubości lakieru.

Jak działa miernik lakieru?

Warto podkreślić, że miernik grubości lakieru dokonuje pomiaru powłoki ochronnej, czyli grubości warstwy niemetalicznej. W tym przypadku sprawdzimy jednocześnie warstwę szpachli, lakieru i plastiku, jaka znajduje się na metalowej powierzchni. Najprostsze modele mierników wykonają pomiary na podłożu stalowym, jak i stalowym ocynkowanym.

Lepsze i nowocześniejsze mierniki sprawdzą się z pewnością do pomiaru grubości warstwy niemetalicznej na podłożu aluminiowym, co warto mieć na uwadze podczas zakupu urządzenia.

Miernik działa na tej zasadzie, że dokonuje pomiaru odległości od powierzchni czujnika. Czujnik jest przykładany do lakieru na warstwie metalowej. W bezwypadkowym pojeździe metaliczna warstwa powinna być równa na całej powierzchni samochodu oraz po obu jego stronach.

Miernik grubości lakieru https://www.dlalakierni.pl/mierniki-lakieru bazuje na szybkim uzyskaniu wyników, które nas interesują. To niezbędne urządzenie w sytuacji, gdy chcemy zakupić auto używane i zamierzamy sprawdzić wiarogodność osoby sprzedającej.