O motoryzacji ogółem

Dlaczego warto wybrać się na tor wyścigowy Steel Ring w Trzyńcu?

Warto wiedzieć, że Tor Steel Ring Trinec jest nowoczesnym obiektem umożliwiającym kierowcy wykorzystanie praktycznie wszystkich możliwości, jakie mają samochody sportowe. Doskonała okolica miejscowości Trzyniec jest z kolei świetnym pretekstem do zwiedzenia zupełnie nowych miejsc. Ponadto wszystkie przejazdy można bez żadnego problemu oglądać z tarasu widokowego. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że na terenie omawianego obiektu zlokalizowane są restauracje czy zaplecze techniczne gwarantujące bezpieczeństwo w trakcie imprez.

Parametry oraz infrastruktura

Należy mieć świadomość, że omawiany tor jest umiejscowiony w Trzyńcu. Jego długość wynosi 1300 metrów, a szerokość 10 metrów. Nawierzchnia toru sprawia, że jazda na torze wyścigowym Steel Ring w Trzyńcu będzie bezpieczna. Kierowca będzie mógł przetestować swoje możliwości na 11 zakrętach (6 w prawo oraz 5 w lewo). Godny uwagi jest fakt, że zdecydowanie najdłuższa prosta liczy 100 metrów długości.

Ponadto warto wiedzieć, że obiekt zlokalizowany w Trzyńcu ma powierzchnię 6,5 ha. Jest przeznaczony przede wszystkim dla organizowanych imprez sportowych czy szkoleń kierowców. Nie można oczywiście zapomnieć, że na torze zainstalowany jest bardzo profesjonalny system kamer. Kierowcy, a także osoby towarzyszące mają możliwość skorzystania z sali konferencyjnej, restauracji czy tarasu widokowego.

Zaplecze medyczne oraz techniczne będzie gwarantowało najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa na torze podczas różnych imprez. Należy także zaznaczyć, że tor posiada specjalne miejsce do ćwiczeń w nagłych wypadkach. Symulowane są różne przeszkody za pomocą kurtyn wodnych.

Imprezy organizowane na torze Steel Ring

Warto mieć świadomość, że na omawianym torze nie są organizowane tylko i wyłącznie imprezy motoryzacyjne. Odbywają się bowiem liczne treningi dla motocykli czy gokartów. Osoby zainteresowane mają także możliwość uczestniczenia w kursach dotyczących radzenia sobie w trudniejszych sytuacjach na drodze. Godny uwagi jest fakt, że na torze w Trzyńcu regularnie organizowane są całodniowe uroczystości czy imprezy firmowe. Koniecznie trzeba podkreślić, że na torze odbywa się znane wydarzenie EVOLUTION CUP, czyli wyścigi na bardzo wysokim poziomie.

Oferta jazd na torze w Trzyńcu

Kierowca ma możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na różnego rodzaju eventach motoryzacyjnych. Jak zostało już wspomniane wcześniej, jazda na torze wyścigowym Steel Ring w Trzyńcu jest całkowicie bezpieczna. Osoby zainteresowane mogą w ten sposób przeżyć niesamowitą przygodę.

Godny uwagi jest fakt, że kierowcy mogą przetestować takie samochody sportowe, jak: Nissan GT-R, Lamborghini Gallardo, Ferrari F430 czy Porsche 911. Ponadto nie ma konieczności prowadzenia pojazdu. Można także zdecydować się na jazdę w roli pasażera. Z kolei osoby, które jeszcze nigdy nie jeździły samochodami sportowymi i chciałyby w pierwszej kolejności nauczyć się ich prowadzenia mogą skorzystać z takiej możliwości. Wystarczy w tym celu wykupić lekcje z instruktorem.