stacja ładowania samochodów elektrycznych
O motoryzacji ogółem

Jakie najczęściej można spotkać punkty ładowania samochodów elektrycznych?

Samochody elektryczne są coraz bardziej popularne. Warto powiedzieć, że są to pojazdy, które cały czas są ulepszane. Obecnie takimi pojazdami można przejechać naprawdę wiele kilometrów, chociaż trzeba powiedzieć, że jest to rozwiązanie, które w przypadku długich tras nie zawsze jest optymalne, bo trzeba ładować pojazd, a samo ładowanie nie zawsze należy do najtańszych. O ile w przypadku tradycyjnego samochodu wystarczy dolać paliwa i sprawa jest wyjaśniona, to samochody elektryczne już tak proste w użytkowaniu nie są. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się punktom ładowania samochodów elektrycznych i sprawdzić jakie są zalety i wady tego typu rozwiązania. Zachęcamy do naszego artykułu!

LOTOS – Niebieski Szlak

Państwowy koncern jakim jest LOTOS wyszedł na przeciw inicjatywie jaką jest ładowanie samochodów elektrycznych. Nie dość, że jest to uderzenie w prywatnych dostawców energii, którzy faktycznie mieli często niemałe ceny, to w dodatku zjednały sobie kolejną masę potencjalnych użytkowników samochodów elektrycznych. Ogromną, a w zasadzie największą zaletą tego programu jest jego cena, która jest bardzo mała, bo ledwie 24 zł, niezależnie od czasu ładowania pojazdu. W przypadku innych stacji ten koszt byłby o wiele większy. Wydaje się, że jest to na chwilę obecną jedna z lepszych ofert dla posiadaczy takich aut.

Własna stacja ładowania samochodów elektrycznych

stacja ładowania samochodów elektrycznych

Jest to jak najbardziej realna możliwość. Można kupić gotowe stacje, ale też trzeba zwrócić uwagę, że nie zawsze na trasie są punkty ładowania samochodów elektrycznych, o których więcej można dowiedzieć się na stronie: https://www.innogy.pl/pl/duze-przedsiebiorstwa/oferta/stacje-ladowania-samochodow-elektrycznych. Ponadto warto zauważyć, że posiadanie takiej stacji na własnym terenie daje niesamowicie duże możliwości. Jeżeli ktoś jest osobą kreatywną, która lubi bawić się i konstruować nowe rzeczy, to jest możliwość stworzenia jej z paneli fotowoltaicznych, aczkolwiek jest to niełatwa sprawa i lepiej zaufać doświadczonej firmie, która takie usługi wykona za nas. Koszt takiej stacji co prawda jest niemały, jednak w przeliczeniu w ujęciu wielomiesięcznym czy też wieloletnim jest to koszt, który szybko się zwróci.