oświetlenie samochodowe
Akcesoria samochodowe

Jak dobrać odpowiednie żarówki samochodowe?

W samochodach montujemy różnego rodzaju żarówki samochodowe. Wszystko zależy od rodzaju danych żarówek i od ich mocy. Jednak wszystkie montowane w samochodach żarówki muszą mieć polską oraz europejską homologację, która pozwala na dopuszczenie ich do ruchu. Takie żarówki można kupić w sklepach motoryzacyjnych oraz w wyznaczonych hurtowniach oświetleniowych.

Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne

oświetlenie samochodowe
Żarówki samochodowe wykorzystywane są w samochodach zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Dodatkowo bardzo istotnym jest fakt, czy dana żarówka powinna być wstawiona po lewej stronie czy po prawej. Takie informacje można znaleźć na żarówkach, na których najczęściej pokazane są strzałki skierowane w lewo lub w praw.
Żarówki przeznaczone do oświetlenia samochodowego są oświetleniem bardzo skomplikowanym o wielu, różnych oznaczeniach.

Do czego wykorzystywane są żarówki w samochodzie?

W samochodach żarówki wykorzystywane są w wielu miejscach. Popularne są żarówki ksenonowe i halogenowe, odchodzi się już coraz częściej z żarówek halogenowych. Do oświetlenia samochodowego potrzebne są żarówki, które umieszcza się w reflektorach głównych, lampach kierunkowych, lampach tylnych, lampach bocznych, w oświetleniu zewnętrznym jak i wewnętrznym.

Co oferują hurtownie z żarówkami?

Internetowe bądź stacjonarne hurtownie z żarówkami proponują żarniki do samochodów jak i zwykłe, które wykorzystywane są w biurach, mieszkaniach, na zewnątrz i wewnątrz. Różne żarówki oferowane są także z oprawami świetlnymi, które można idealnie dopasować do danych wnętrz.