Pielęgnacja aut

Pielęgnacja samochodu przy użyciu naturalnego wosku carnauba

Zadbany samochód to przedłużenie wizerunku każdego nowoczesnego człowieka. O jego nienaganny wygląd warto dbać szczególnie wtedy, gdy samochód jest wykorzystywany w celach służbowych. Aby zrobić dobre wrażenie na kontrahentach i współpracownikach oraz partnerach biznesowych, auto powinno mieć czystą i lśniącą karoserię.

Naturalne produkty do pielęgnacji karoserii

Dobre naturalne produkty do pielęgnacji karoserii samochodu to między innymi wosk carnauba, o którym można ostatnimi czasy usłyszeć tak bardzo wiele pozytywnych. Dzielą się nimi zarówno specjaliści od tak zwanego auto detailingu, jak też osoby będące totalnym laikami, które na własną rękę dbają o auto dostępnymi środkami. Skoro pozytywne opinie płyną z tak wielu stron, warto odrobinę więcej dowiedzieć się na temat tego, jak wosk naturalny pielęgnuje lakier i karoserię samochodu.

Wosk naturalny w życiu

Wosk carnauba to produkt w pełni naturalny, pozyskiwany z pewnej odmiany palmy rosnącej na terenie Brazylii. Wraz z odpowiednimi dodatkami tworzy on doskonały środek do pielęgnacji lakieru samochodów. Jest prosty w użyciu i nie wymaga żadnych większych umiejętności nakładania i polerowania. Po odtłszczeniu samochodu i umyciu go, wystarczy nanieść cienką warstwą wosku na maskę samochodu, a następnie polerować przy użyciu specjalnej miękkiej ściereczki z mikrofibry. To właśnie ten etap jest tak ważny, bo pozwala uzyskać finalny efekt, jakim jest pięknie świecąca się karoseria samochodu. Kolor lakieru nabiera intensywnego odcienia i głębokości, lakier jest chroniony przed różnego rodzaju czynnikami powodującymi korozję.