Akcesoria samochodowe

Na jaką porę roku warto stosować dywaniki samochodowe z gumy?

Gumowe dywaniki samochodowe są szczególnie przydatne w porach roku i warunkach, które wiążą się z wilgocią, błotem, śniegiem i pojawianiem się innych zanieczyszczeń. Zobacz, na jakie pory roku rekomendowane są tego typu maty wykonane z gumy do samochodu!

Dywaniki gumowe na zimę

Gumowe dywaniki samochodowe są bardzo często wykorzystywane w miesiącach zimowych, szczególnie na terenach z często padającym śniegiem i formującym się z niego błotem pośniegowym. 

Maty te zapobiegają przedostawaniu się topniejącego śniegu i lodu na wykładzinę pojazdu, chroniąc ją przed uszkodzeniami spowodowanymi wilgocią. Wykonane są z nieprzemakalnej gumy, dlatego woda nie przenika przez nie niżej, ale utrzymuje się w miejscu. Po pewnym czasie może ona wyparować albo można usunąć ją samodzielnie, wynosząc dywaniki na zewnątrz pojazdu, by ją wylać.

Gdy dywaniki te będą mocno zabrudzone, można je również łatwo wyczyścić, na przykład pod prysznicem albo z użyciem myjki ciśnieniowej, co pozwoli na szybkie i skuteczne usunięcie z nich różnych zanieczyszczeń, na przykład błota pośniegowego.

Dodatkowo warto wskazać, że teksturowana powierzchnia dywaników samochodowych gumowych zapewnia również lepszą przyczepność dla stóp, zmniejszając prawdopodobieństwo poślizgu podczas wchodzenia i wychodzenia z pojazdu z mokrymi butami.

Dywaniki gumowe na wiosnę 

Wiosna często przynosi ze sobą niekorzystną pogodę, podczas której pojawiają się deszcz i błoto. 

Gumowe dywaniki samochodowe mogą zatrzymywać błoto dzięki swojej nieprzemakalnej nawierzchni i dzięki wysokim rantom zapobiegają zabrudzeniu nim wnętrza pojazdu.

Warto także wskazać, że tego typu dywaniki ułatwiają sprzątanie po deszczowych dniach. Podobnie jak opisaliśmy to wcześniej, wystarczy tylko usunąć zabrudzenia z dywaników, by były one od razu gotowe do ponownego użycia, dlatego jest to bardzo prosty sposób, by utrzymać je w idealnej czystości na długi czas.

Dywaniki gumowe na lato

Chociaż latem dywaniki samochodowe gumowe nie są w rzeczywistości potrzebne, ponieważ deszczowe dni zdarzają się wówczas bardzo rzadko, to jednak również można je wtedy stosować.

Dywaniki samochodowe wykonane z gumy mogą wtedy dobrze zabezpieczać wnętrze pojazdu przed innymi rodzajami zabrudzeń, na przykład piaskiem, gdy podróżuje się nad morze. Również niejednokrotnie przydadzą się wtedy, gdy pojawi się oberwanie chmury.

Dywaniki gumowe na jesień

Podobnie jak wiosna, także jesień często przynosi ze sobą deszczowe dni, a w związku z tym błoto i wilgoć. 

Dywaniki gumowe mogą w takiej sytuacji ponownie pomóc w utrzymaniu wnętrza pojazdu w czystości i zbierać wodę, mokre liście i zanieczyszczenia.

Chociaż gumowe dywaniki samochodowe są szczególnie przydatne w deszczowych i śnieżnych porach roku, oferują one korzyści przez cały rok. Są łatwe w czyszczeniu i chronią wnętrze pojazdu przed zalaniem, brudem i poprawiają jego wygląd przez cały czas, niezależnie od pory roku. Właśnie dlatego dywaniki samochodowe z gumy są bardzo dobrym wyborem jako dywaniki całoroczne!