powłoka ceramiczna na lakier
Akcesoria samochodowe

Powłoka ceramiczna w aucie

Zastosowanie ceramiki w ochronie pojazdu

Powłoka ceramiczna jest preparatem, który dzięki swoim właściwościom ma pomóc w zabezpieczeniu lakieru samochodu przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Jej zastosowanie przypomina użycie wosku.

Czy wosk a powłoka ceramiczna to jeden preparat?

Otóż nie. Można nawet rzec, że są to dwie całkowicie różne rzeczy, które łączy jedynie wspólny cel. Różnica jednak jest zasadnicza, a mianowicie:

>Ich trwałość. Wosk na lakierze samochodu utrzymuje się z zasady od 1 do 6 miesięcy, co jest dość krótkim okresem, jeśli przyjrzymy się powłoce ceramicznej, która zabezpiecza samochód nawet przez kilka lat.

>Cena. Założenie powłoki na lakier samochodu musi zostać wykonane przez studia detailingowe. Koszt takiego zabiegu waha się między 1 000 zł, a 5 000 zł. Jest to dość dużo w porównaniu z woskiem, jednak wiąże się to z trwałością powłoki.

>Ich twardość. Zastosowanie wosku nie zabezpiecza lakieru samochodu przed uszkodzeniami mechanicznymi, natomiast powłoka ma niekiedy twardość nawet 9H, co powoduje solidne zabezpieczenie przed zarysowaniami.
Dodatkową zaletą, jaką posiada wyżej wspomniana powłoka jest fakt, że po jej zastosowaniu da się zauważyć wspaniały efekt pod względem wizualnym. Powłoka jednocześnie chroniąc auto, nadaje lakierowi blasku i stwarza wrażenie odnowionego.
Wybierając zatem sposób zabezpieczenia samochodu przed niechcianymi zabrudzeniami czy otarciem, należy dokładnie przemyśleć ów wybór. Cena może wydawać się zniechęcająca, jednak efekty z pewnością będą zadowalające.