Akcesoria samochodowe

Stojak lakierniczy – definicja, rodzaje

Lakiernictwo jest branżą, w której zakresie konieczne będzie profesjonalne wyposażenie. W czasie lakierniczych napraw, musimy koniecznie dysponować dobrej jakości akcesoriami służącymi do nakładania różnych powłok, jak również posiadać najlepsze chemiczne preparaty. Nie możemy zapomnieć o dodatkowym wyposażeniu, jak chociażby stojak lakierniczy, dzięki któremu naprawa zdemontowanych wcześniej części albo tych zupełnie nowych, jest bezpieczna i komfortowa.

Czym jest stojak lakierniczy?

Lakierowanie części karoserii nie będzie zawsze możliwe w sposób bezpośredni na samochodzie, tym bardziej jeżeli chodzi o pokrywanie równocześnie całości elementu z zewnątrz i wewnątrz. Zdemontowanie pozwala na bardzo dokładne nakładanie lakierniczej powłoki oraz zabezpieczenie podlegającego naprawie elementu, dzięki zastosowaniu antykorozyjnej warstwy ochronnej.

Stojaki do lakierowania https://www.dlalakierni.pl/pl/c/Stojaki-i-wyposazenie-lakiernicze/128 pozwalają na dokładne malowanie nawet sporych rozmiarów części, jak chociażby zderzak, maska albo drzwi.

Stojaki lakiernicze – rodzaje 

  • stojaki obrotowe – są one najbardziej uniwersalne. Można je używać podczas wykonywania napraw wewnątrz i na zewnątrz drzwi, błotników, bagażnika oraz silnika. Możemy dokupić do nich uchwyty do lakierowania felg i niewielkich części,
  • stojaki rozstawne – odznaczają się dosyć stabilną konstrukcją z opcją regulowania wysokości. Przeznaczone są celem przeprowadzania różnorodnych prac wykończeniowych oraz przygotowawczych nawet na delikatnych częściach,
  • stojaki w kształcie litery X – dzięki opcji regulowania wysokości i rozstawu stojaka, możemy dopasować go odpowiednio do malowanego przez nas elementu. Przeznaczone są do nakładania lakieru na spoilery i zderzaki o różnej wielkości. Można dokupić do nich długie, regulowane podpory działające pod różnym kątem.