Stacja ładowania AC - jak wybrać?
O motoryzacji ogółem

Stacja ładowania AC – jak wybrać?

Kupienie pojazdu elektrycznego wymaga znalezienia dla niego odpowiedniego źródła ładowania. Pomimo tego, że wszystkie oferowane przez współczesnych producentów auta mogą być ładowane przy wykorzystaniu zwykłego gniazdka elektrycznego, to raczej nie powinno korzystać się z takiej możliwości. Z jakiego powodu Odpowiadamy!

Nowoczesne stacje AC

Przede wszystkim ładowanie pojazdu przy wykorzystaniu zwykłego gniazdka elektrycznego nie jest dobrym pomysłem, ze względu na nieefektywność takiego działania! Pomimo tego, że doładowania wystarczy podłączenie auta przy wykorzystaniu dostarczonego przez producenta kabla, postępowanie takie może narażać domową instalację elektryczną. Dotyczy to przede wszystkim instalacji w starych budynkach.

Niemniej jednak nawet w sytuacji, gdy ma się do czynienia z nową zabudową, korzystanie z takiej opcji będzie wymagało doskonałej organizacji i ogromnej cierpliwości ze strony kierowcy. Wynika to z nieefektywności takiego działania! W zależności od pojemności akumulatora ładowanie przy wykorzystaniu tylko gniazdka może zająć od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu godzin. Alternatywą jest stacja AC.

Decydując się na nowoczesną stację pozyskuje się funkcjonalne urządzenie, które pozwala skrócić czas ładowania pojazdu nawet o kilkaset procent. Dodatkowo zastosowanie ładowarki pozwala na zabezpieczenie sieci elektrycznej przed ewentualnymi przeciążeniami. Współcześnie producenci zaoferować mogą ogromną ilością ładowarek AC, ale zawsze warto stawiać na modele oferowane przez renomowanych producentów. Dobrym przykładem może być model Pulsar plus stacja ładowania idealna do domu.

Model Pulsar plus

Omawiany model to funkcjonalne urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu jednorodzinnym. W zależności od potrzeb w sprzedaży dostępne są ładowarki AC Puls Star o mocy 7,4 KW, 11 kW oraz 22 kW. W praktyce oznacza to, że każda osoba poszukująca mocnej lub bardzo mocnej ładowarki AC do swojego domu nie będzie zawiedziona.

Dodatkową zaletą omawianej ładowarki jest jej wyjątkowo łatwa obsługa. Ze względu na wyposażenie ładowarki w łączność WiF-i, stworzenie specjalnej aplikacji, czy też ze względu na przejrzysty interfejs każda osoba, nawet bez czytania jakiejkolwiek instrukcji obsługi doskonale poradzi sobie z omawianą ładowarką.

Jedyną alternatywą dla nowoczesnych ładowarek AC mogą być modle DC, które bezpośrednio korzystają z prądu stałego. Niemniej jednak takie rozwiązanie może być dostępne tylko w miejscach publicznych. Innymi słowy, zamontowanie stacji DC w domu jest niemożliwe!