Pielęgnacja aut

Najlepsza pasta do polerowania ręcznego

W przypadku polerowania ręcznego warto postawić przede wszystkim na pasty o średniej lub niewielkiej mocy ściernej. Mocno ścierne pasty należy omijać szerokim łukiem zwłaszcza, jak nie posiada się żadnego większego doświadczenia w polerowaniu.

Polerowanie ręczne od a do z

Przy polerowaniu ręcznym warto postawić na preparaty 3w1. Mowa tutaj nie tylko o pastach polerskich, ale również o specjalnych mleczkach, które łączą drogocenne właściwości środków oczyszczających lakier, wosku zabezpieczającego i zwykłych past polerskich. To właśnie dzięki takim produktom w bardzo krótkim czasie będzie można znacząco poprawić wygląd swojego lakieru samochodowego. Kosmetyka samochodu może naprawdę zająć sporo cennego czasu i nerwów, dlatego też porządna pasta polerska do lakieru od renomowanego producenta jest kluczem do sukcesu. Przy polerowaniu ręcznym przydać może się także solidna taśma zabezpieczająca. Nie można zapominać również o miękkim aplikatorze i profesjonalnej gąbce wykończeniowej.

Solidne pady polerskie do zadań specjalnych

W przypadku polerownia ręcznego doskonale sprawdzą się wysokiej jakości pady polerskie. W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za padami o ergonomicznym kształcie, które znacząco ułatwią i przyśpieszą pracę. Dobre pady wykonane są z pianki albo specjalnej mikrofibry. Do mocno zniszczonej karoserii warto wybrać pady o dużej twardości. Gąbki miękkie skierowane są do lakieru z niewielkimi defektami. Markowa pasta polerska do lakieru i porządne pady polerskie są w stanie przywrócić do życia nawet bardzo zaniedbane auta.