Akcesoria samochodowe

Przydatne akcesoria do boksów dachowych

Samochodowe bagażniki dachowe mogą przyjmować różne postacie — spotyka się rozwiązania pozwalające przewozić narty, kajaki lub rowery, lecz niezwykle popularne są po prostu specjalne boksy, które umożliwiają wypełnienie ich przewożonymi małymi rzeczami. Problem tylko w tym, że takie boksy to zwykle pusta przestrzeń, co znacznie utrudnia bezpieczne przewożenie swoich rzeczy. Problem ten mogą rozwiązać liczne akcesoria do bagażników dachowych typu boks. Które z nich warto wybrać i z jakiego powodu są one tak często polecane kierowcom?

Dlaczego warto zakupić akcesoria do bagażników dachowych typu box?

Przed rozpoczęciem analizy przydatności i funkcjonalności różnych akcesoriów do bagażników na dach auta, warto na samym początku zainteresować się tym, z jakiego powodu są one w ogóle potrzebne. Dlaczego zakup takich dodatków jest właściwie obowiązkowy, jeśli chce się przewozić w boxie rzeczy?

Oczywiście największym problemem w tym wypadku jest to, że boksy dachowe są puste w środku — nie posiadają żadnych przegródek, uchwytów lub innych rozwiązań konstrukcyjnych, które pozwalałyby zabezpieczyć ładunek. Siedząc wygodnie w fotelu auta, być może się tego nie czuje, lecz na samochód w czasie jazdy oddziałują wielkie siły. Są one na tyle duże, że bez większych problemów przesuwają ładunek w boxie i powodują jego obijanie się o siebie wzajemnie oraz o ścianki boksu. Jak można się bez trudu domyślić, szybko mogą one ulec uszkodzeniu.

Zabezpieczenie wnętrza boksa dachowego

Zdecydowanie najpopularniejszymi akcesoriami do boksów dachowych są te, które pozwalają uporządkować ich wnętrze. Wybór w tym wypadku jest naprawdę ogromny, ponieważ mamy do dyspozycji specjalne torby, w których można umieścić i posegregować różne rzeczy, lecz także siateczki, które umożliwiają podzielenie przestrzeni boksa na kilka stref i jednoczesne ograniczenie obija się przedmiotów o siebie. Bardzo ciekawym dodatkiem są także pudełka i organizery, które dają możliwość zamknięcia najważniejszych przedmiotów, co jeszcze lepiej je zabezpieczy. Doskonałym przykładem takiego dodatkowego zabezpieczenia jest np. pokrowiec na narty, który uchroni je przed zniszczeniem.

Wygłuszenie boksa dachowego

Wiedzieć musimy, że akcesoria do boksów dachowych nie muszą jedynie zabezpieczać ładunku — bez większych problemów znaleźć można i takie, które podniosą komfort podróżowania samochodem.

Jednym z największych problemów od strony użytkowej jest hałas, który generowany jest przez boks dachowy i obecne w nim rzeczy. Często stanowi to na tyle duży problem, że sporo osób nawet rezygnuje z takiego bagażnika. Na szczęście przy pomocy jednego niepozornego dodatku można problem ten niemal całkowicie wyeliminować. Chodzi oczywiście o matę wygłuszającą.

Jest to specjalna podkładka, którą umieszcza się na dnie boksa oraz okłada się jego boczne ścianki — dzięki temu podskakujące i obijające się przedmioty nie będą wydawały żadnego odgłosu. Niewiele jest takich dodatków, które tak łatwo są w stanie tak znacznie poprawić wygodę i przyjemność z podróżowania samochodem.