Akcesoria samochodowe

Najważniejsze cechy dobrego wideorejestratora samochodowego

Żadnego kierowcy nie trzeba przekonywać do tego, że wideorejestrator samochodowy, to obowiązkowy element wyposażenia każdego auta bez wyjątku. Problem jednak w tym, że pomimo tak dużej świadomości tego, że warto taki sprzęt mieć w swoim samochodzie, to jednak w dalszym ciągu tak niewiele osób wie, czym powinien cechować się odpowiedni wideorejestrator. Jakie są zatem jego najważniejsze cechy?

Zadbajmy o jakość nagrania

Z oczywistych względów najważniejszą sprawą, na jaką trzeba zwrócić głównie uwagę podczas kupowania wideorejestratora samochodowego (https://www.emanta.pl/kamery-samochodowe), jest dokładne przyjrzenie się temu, w jakiej jakości rejestruje on obraz. W końcu to jest jego najważniejsza funkcja. Obraz musi być nagrany w odpowiedniej rozdzielczości, przy zachowaniu dużej ilości klatek. Przyjmuje się, że minimum to będzie rozdzielczość Full HD i 30 klatek na sekundę. Jeśli jednak chce się posiadać model o bardzo dobrej jakości, warto sięgnąć po nieco droższe egzemplarze, które są w stanie nagrywać w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę.

Walory użytkowe

Sama jakość obrazu to jednak nie wszystko, czemu warto się przyjrzeć przed zakupem wideorejestratora. Inną bardzo ważną cechą jest to, jak pojemny jest akumulator danego modelu, a także, czy posiada on czujnik ruchu. Ta druga funkcja jest bardzo przydatna w przypadku zostawiania samochodu pod chmurką na parkingu, gdzie każdy ruch wokoło auta rozpocznie nagrywanie. Jest to więc świetny sposób na zabezpieczenie samochodu na wydatek uszkodzenia go lub też kradzieży jego wyposażenia.