O motoryzacji ogółem

Wady i zalety nowych samochodów

Kupowanie nowego samochodu to naprawdę bardzo poważne przeżycie. Dla jednych jest to codzienność, podczas gdy dla drugich rzeczą nieosiągalną, przez co muszą oni jeździć autami z drugiej ręki. Czy jednak kupowanie nowych samochodów to zawsze dobry pomysł? Jakie są tego zalety, lecz przede wszystkim wady?

Zalety nowych samochodów

Nowe samochody to przede wszystkim najwyższa jakość. Nie tylko wykonania, lecz również i najnowszych dodatków. Nowe auta przepełnione są najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi od strony bezpieczeństwa, jak i również prowadzenia się auta, czy też po prostu rozrywki. Kupując taki pojazd, ma się pewność, że jest on w doskonałym stanie technicznym i zupełnie nic mu nie dolega. Co więcej, razem z autem otrzymuje się gwarancje, więc po zakupie przez najbliższych kilka lat nie pozostaje nic innego, jak tylko cieszyć się posiadaniem rewelacyjnego pojazdu.

Wady nowych samochodów

Niestety nowe samochody to nie tylko zalety, lecz również i całkiem pokaźna ilość wad. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim najważniejszą wadą w przypadku nowych samochodów jest ich bardzo wysoka cena. Co więcej, cena ta bardzo dynamicznie spada. Wystarczy wyjechać za bramę salonu samochodowego, aby spadła nawet o kilkadziesiąt procent. Dodatkowo nowe auto to konieczność serwisowania go w drogim ASO. Wystarczy tylko pojechać do małego i co najważniejsze taniego warsztatu na wymianę tak błahej sprawy jak oleju, aby tracić gwarancje na całe auto. Dopiero gdy gwarancja się zakończy, możliwe będzie samodzielne dbanie o własny samochód.